Sohbette Güven 2

admin     09-08-20     chat, Genel, sohbet, Sohbet Odaları     Sohbette Güven 2     61 Defa Okundu

SOHBETTE  GÜVEN

Sohbette güven kişiler için çok önemlidir bu yüzden karşılıklı sohbet için hislerinizi kadar güvende kokmalıdır.

sohbette güven

Güven mi o da ne? İnsan kime nasıl güvenir ki sohbet etsin? Neye güvenir sohbeti başlatsın?Hep şaşırmışımdır böyle insanlara, güvenebilen, etrafında tutabilen ne bileyim bir şeyler paylaşabilen sohbet edebilen insanlara. Güven önemli, insan güveni, güven de insanı sabit tutar, etrafını şekillendirir ama güvensizlik çok kötü be. Herkesten bir şeyler beklemek çok kötü, herkesten bir olay beklemek, herkesin dediğinin altında o sohbetlerde bir şeyler aramak çok kötü çook…

çok yoruyor insanı güvensizlik. Özellikle yalnız kaldığında anlıyorsun. Güvensizlik zaten diz boyu dediğin anda karşı tarafta bitersin. Kimse uğraşmak istemez ki, niye uğraşsınlar, güvensiz biriyle niye olsunlar niye sohbet etsinler… nerede kaybettiysen o güvenini git orada kazan derler.

Güven yok ki nasıl hissedeceksin. Kullanılmışlık hissi geliyor işte o zaman. Niye bu insanlar benim etrafımda, neyimi kullanıyorlar ki bunlar benim. Zamanla anlıyorsun kullananı kullanmayanı, seni sen olduğun için isteyeni ya da istemeyeni, zamanla anlıyorsun zaman çok değerli ama ömrümüzün en güzel yıllarını boş sohbetle zamanımızı harcayarak geçirdik. Üstelik güvenimizi de kaybettik… Nasıl kazanmalıyız peki o güveni, nasıl almalıyız hayatımızı avuçlarımıza. Belki özgüvenimizi yükseltirsek biraz daha uzaktan bakmaya başlayabiliriz.

Özgüven

Çünkü özgüven gerçekten hayatımızın odak noktası, peki özgüven arttırmak için neler yapabiliriz. Güzel giyindiğimizde, temiz olduğumuzda, spor yaptığımızda, konuştuğumuz ya da sohbet ettiğimiz bir konuda bilgi sahibi olduğumuzda, kendimizi daha iyi ve daha seksi hissederiz, daha çok ilgi odağı oluruz ve beğenilmek herkesin hoşuna gider. Yaşın kaç olursa olsun inanmaya müsait olursun, bu yüzdendir ki ilk ilişkilerinde her şeye sahip oldukları halde sevgi görmeyen insanlar bir sonraki ilişkilerinde hiçbir şey istemez sadece sevgi görmek isterler.

Güven önemli bir şey hele ki içlerinde öfke barındıran insanlar kolay kolay güvenemezler. Öfkeleri hep dinç tutar güvensizliklerini. Emek verilerek elde edilen şeyin değeri bir başka oluyor bu yüzden insanlara güven için emek vermek lazım. Her zaman gitmeye hazır bir hüzünle, her bakışı bir özür gibi hissettiren kişiler kimseye ve hiçbir zaman güven veremezler. Bu yüzdendir ki insanın samimi davranması, sohbetine, bakışına ve içinde kopan fırtınalara inat beden diline yansır ve güven oluşturur.  Zamanla güveninizi kazanan insanların artması dileğiyle…

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirerek, arkadaş edinmesi için açılmıştır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır. LakLakChat.COM Bedava Sohbet Sitesi, Chat Odaları