Skype Sohbet

admin     11-07-20     Genel, chat, Sohbet Odaları     Skype Sohbet     91 Defa Okundu

 

 

SKYPE SOHBET

Aslında artık ailemizden bile daha yakın bir keyif aracı skype sohbet programı bizim için. İlk baştan başlamak lazım anlatmaya; eskiden sohbetler aileden dışarı çıkmazmış, bize anlatılan hep bu oldu belki bir iki arkadaş daha eklenirmiş akrabadan, komşudan ya da tanıdıklardan…

sonrasında zaman değişmiş işte belki bir yirmi yıl gerisinden değişmeye başladı zaman. Cep telefonu sonrası internet girdi hayatımıza. Üstelik herkeste bir önyargıyla bir çekinceyle yaşamımızda yerine aldı. Hem kolaylaştıran ama bir o kadar da korkutan bir hızda girdi.

Aynı hızla ilerledi hayatımızın derinliklerine, her yaş grubunun elinde, dilinde dolanır oldu ve korumacı aileleri korkuttu, tepki oluşturdu. Ama çoğu insan mecbur kaldı. Çünkü sohbet etmek zaruri bir ihtiyaçtır ve istense de engellenemedi. Artık tanıdıklarla, akrabalarla (özellikle yabancı ülkelerde yaşayan) görüşmelerde bu sanal sohbet yöntemi başladı.

Skype Sohbet

Skype Chat

Bence sohbetin her türlüsü güzel de bu bahsettiğim görüntülü sohbet en özlem giderenlerinden oldu yaşamımızda. İlk zamanların neşesi, keyfi, farkı MSN(Messenger) programı sonrasında Skype sohbet programına geçiş gerçekten çok hızlı ve keyifli oldu bizim için. Bu keyfimizin sebebinde sadece ailemiz değil tüm sevdiğimiz arkadaşlarımızın da skype sohbet adresimizde ekli ve her an konuşabiliyor olması yatar. Telefonlarımıza istediğimiz gibi her türlü programı indirip konuşabiliyoruz ama bunlardan en çok bilinen ve kullanılanı skype sohbettir.

Aslında bu sohbetler sayesinde hayatımıza yeni insanları dahil ederiz yepyeni hareketler, heyecanlar katabiliriz. Çünkü hayat paylaştıkça güzelleşir. Hayatı da paylaşmak lazım bu yüzden herkese katacağımız bir şeyler ya da öğreneceğimiz bir şeyler illaki vardır. Bu nedenle artık bu programlar bizim elimiz ayağımız gibi oldu ve herkesin cep telefonunda bulunan bir uygulama oldu. Ulaşılabilirlik olarak gerçekten çok kolay ve sohbet açısından çok keyifli.

Günümüzde yeni arkadaşlıklar kurmanın ve daha sosyal bir insan olabilmenin yolu aslında bu sohbetlerden geçiyor da diyebiliriz. Aslında kıyaslandığında diğer seçeneklere göre en güvenilir olan program skype sohbet programıdır. Hem ücretsiz hem de kalite olarak daha güzel ve kullanımı da çok kolay. Eskiden güvenilmez gelirdi ama artık kendini kanıtlamış bir program olarak görüyoruz bu sohbet programını.Eskiden sanal ortama karşı bir önyargımız vardı.

Sanal sohbete karşı ön yargı tavan yapmıştı. Ama şuan sohbetlerimizi bu programlardan yaptığımız zaman o kadar normal ve o kadar kolaylaştı ki. Herkes bu kolaylıktan yararlanmak ister hale geldi.  Her hangi bir sınırlama yok, kişi sınırlaması etrafınızdaki tanıyabildiğiniz kadar insanla eşdeğer, üstelik kafa dengi insanların karşınıza çıkması da an meselesi. Sevdiğiniz ve kopmak istemediğiniz insanlarla yapılabilecek özel sohbetler de skype sohbetlerinin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

Önceden internetim yok bahanesi vardı ama artık o bahane de kalmadı çünkü GSM şirketlerinin araştırmalarında bile konuşmadan çok internete ihtiyaç duyulmaya başlandığı ortaya çıktı. Hatta normal mesajlar artık tarihe karışıyor. Kampanyalara bakıldığında bile anlaşılıyor bu durum. yirmi yıl öncesinden bir kampanyaya bakınca on bin mesaj bedava denirdi ve parası olanın en çok tercih ettiği kampanyalardan olurdu. Şuan 20Gb ya da 50Gb lık kampanyalar herkesin hayatını sanal üzerine nasıl taşıdığını anlatıyor.

Resimler atıyoruz birbirimize, sosyal medyada aşırı faaliz, arkadaşlarımızla sesli ya da görüntülü sohbet ediyoruz bu sohbet programları üzerinden, ücretsiz yapabileceğimiz her türlü sohbeti en dibine kadar yapıyoruz…

Çevrimiçi olduğunuz her an artık paylaşım yapıyoruz ve eğlence dünyasına bodoslama giriyoruz. Üstelik ülke sınırlaması da yok artık tüm dünya genelinde sohbetini skype sohbet programı üzerinden yapıyor insanlar. Bu sohbet programının ücretsiz olması da, canlı arkadaşlıkların bulunduğu, daha doğrusu duygu paylaşımının istenilen her saatte yapılabildiği yerler haline gelmesinde çok etkili oldu. Duyguları paylaşmak zordur ama dünyadan birçok erkek birçok kız bu uygulamada bunu başardığı hatta bu programlarda evliliklerde başladığı için bu sohbet programlarını gerçekten harika bir yer diye niteliyor…

günün her saatinde bitmek bilmeyen bir çeneyle sohbet edebileceğiniz ve keyiflerine doyamayacağınız arkadaşlarınız, günleriniz olsun dostlar…

Gamze

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (6 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirerek, arkadaş edinmesi için açılmıştır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır. LakLakChat.COM Bedava Sohbet Sitesi, Chat Odaları