Sanal Olmayın

admin     07-07-20     Genel     Sanal Olmayın     84 Defa Okundu

SevgiLi dostLar, iyiLik iLe kotuLugun carpistigi, iradenin şaştiği, akLin karistiği bi zamanda yaşiyoruz. ÇeLişkiLer hayatimizda aLdi gitti başini, iç baska diş başka. DiL başka haL başka, başa geLen dertLerin, yaşanan probLemLerin sebebi, özden kopmak. BiriLerinden bekLentiLeriniz ne kadar yüksek oLur ise, hayaL kirikLiklarinida bi o kadar şiddetLi yaşarsiniz. Her insana ayni öLçüde değer vermek, değer göstermek, her insanin farkLi aLgiLamasina neden oLuyor. Bazi insanLar kendi menfaatLerine göre davranip kuLLanmak ister, hiç beLLi etmeden sizi kendi istekLeri için kuLLanir vede mecbur birakarak psikoLojik baski iLe onun istekLerini yapmaniza neden oLur. Sakin böLe bi oyuna ne geLin nede taviz verin, ipin ucunu baskasina verir iseniz ip iLe beraber sizde kukLa oLursunuz, kendinize geLdiğinizde ise çok geç oLur. Artik sanaLda, IRC’Lerde, reeL hayatinizda dahi iyi niyetinizin kurbani oLmayin, uyanik oLun, insanLarin gercek yuzunu göremezsiniz, aLLah için kanmayin sahte yüzLerine, emek verirsiniz, maddi manevi her koşuLda yanLarinda oLursunuz, destek oLursunuz fakat bi çirpida istedikLeri oLmadiginda karakterLeri aniden değişir.BiriLerinin gönLünde ufacik bi yer edinmek icin yaLanLar soLeniLiyor, menfaat uğruna ne şekiLLere giriLiyor. Karşidaki insana hissetmedikLeri şeyLeri söLeyebiLiyorLar, bu içten pazarLik nereye kadar, unutmasinLarki kim ne eker ise onu biöer, yaşattikLarini yaşamadanda ahirete gitmek yok.

AkiLLari sadece KURNAZ Liga ÇaLisanLar, insan gibi takiLip yasayanLari VICDANLI hareket ettini gördükçe saf saLak zannediyorLar fakat yaniLiyorLar. MutLaka biriLeri sizi kizidiriyor, düşüncesizLik yapiLiyor, hadsizLik yapiLiyor, fesatLik yapiLiyor, yüzünüze güLüp ardinizdan konuşuLuyor vs vs say say bitmez .KoşuLLar ne oLur ise oLsun, zarar Kim ne yapiyor ise yapsin umursamayin üzüLmeyin, aLLah’in rizasini düsünün çünkü kendi ruh haLiniz ve ahiretiniz herşeyden herkescikLerden daha önemLi. aLLah eninde sonunda yaLanciLarin kurduğu oyunLarini tuzakLarini ayakLarina doLaştirir. Menfaati için yaLan konuşan hem iki yüzLü hemide riyakar oLandir, hem dostLuğu hemide sadakati asLa gerçek değiL. Insan önce kendisi iLe yüzLeşmeLi hatasiz günahsiz kuL yok, hatasini kabuLLenmeyen ahmak kuL ise cok. Hepimiz uyanik oLmamiz Lazim kesinLikle uyanik oLun.

görücemizi birşekilde doğru sözden, adaletLi davranmaktan vazgeçmeyeLim, sanaL aLem diye sanaL insan oLmayin, her ne kadar biLgisayarin
düğmesine basiLsada, teLefonLarin tuşLari iLe iLetişim haLinde oLunsada unutmayinki kabLonun diğer ucunda gerçek insanLar oturuyor.

SeLam ve Dua iLe.

AreS & aleyna 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (4 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirerek, arkadaş edinmesi için açılmıştır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır. LakLakChat.COM Bedava Sohbet Sitesi, Chat Odaları