Oyun Sohbet 1

admin     06-08-20     bedava sohbet, chat, Genel, mobilsohbet, sohbet, Sohbet Odaları     Oyun Sohbet 1     61 Defa Okundu

OYUN İÇİNDE OYUN SOHBET

İçinde kendine bile itiraf etmen gereken ve bilinesi bir gerçek saklı.

Evet belki de hayatı yaşamak için teslim olmak,oyun sohbet belki de oyun içinde oyun gerekir. Zamanla anlarsın, insan tanıdıkça, geçen hayatını bir düşünme fırsatı buldukça anlarsın belki. Düşündükçe yanarsın yaptıklarına ya da daha çok yapamadıklarına. Kocaman bir adamın ya da kadının eskiden hatırladıkları neler vardır. Çocukluk anıları, gençlik anıları, ilk aşk, ilk öpücük belki ilk söylenen yalan… ama yaptıysan, yaşadıysan ya da oyunun içindeysen hatırlarsın bunları.

Oyun dışı kalmışsan, kendini kapatmışsan, hayatını zehir etmişsen kendine anlayamazsın, anımsayamazsın bu bahsedilenleri. İnsan beyni garip, insan beyni gerçekten uçsuz bucaksız bir derya hiçbir şeyin unutulmadığı, yaşanan ya da yaşamayı hayal ettiğin düşüncelerin bile hatırlanabildiği bir yapı. Kullanabilmek marifet orası ayrı… J zamanla köreltiyoruz, kullanma gereksinimi duymuyoruz çünkü yoruluyoruz hayatın içinde. İşimiz ilerliyorsa ne gerek var ki kullanmaya diyoruz.  Demiyor muyuz? Kimse kimseyi kandırmasın gayet de diyoruz bunları kendimize. Aradığımızı bilmiyoruz belki de, umutlandığımız anda yanlış zaman da yanlış yerde bulunuyoruz.

Rahat bıraksak oyunu oyun içinde öğrensek bir sıkıntı yaşar mıyız acaba?  O kadar benzemez insanın o kadar ortak noktada buluşabilmesi gibi. Mantığımıza uymuyor ama oluyor, yaşanıyor.  Mutlu mutsuz orası tartışılır. Oluyor mu oluyor…  “Benim Hayatım” diyebilmek marifet. Başkalarına göre yaşamadan, eğmeden bükmeden olduğu gibi, iyisiyle kötüsüyle yaşayabilmek. Çocukluğumuzdaki kıyafet seçimimizden tutun da, okumamız gereken bölüme kadar, kiminle arkadaşlık edeceğimizden tutun da, nerede ne yiyeceğimize kadar… hatta evleneceğimiz kişinin uygunluğuna kadar başkaları karar veriyor hayatımıza. “Beyin bedava” gibi klişe bir sözü herkes bilir bedava ama kullanmıyoruz çünkü alışıyoruz, kolayımıza geliyor ve artık hissizleşiyoruz.

oyun sohbet

Fillerin eğitilmesinde kullanılan prangalara benzetiyorum bu hayatları. Küçükken ayağa takılan bir pranga, gücü yetmediği için çekip parçalayamayan, kaçamayan bir yavru fil. Büyüdükçe o güce sahip ama artık çaresizce kabullenmiş, alışmış. Üstelik artık o yavruyken takılan pranga da değil ayağındaki incecik bir ip. İstese bir çekişte kopartabilir, yıkabilir, parçalayabilir… ama artık öğrenilmiş bir çaresizlik içerisinde (Eğitim bilimlerinin içerisinde ders olarak bile okutulan bir kavramdır bu.)

Hayatın içerisinde en çok karşılaşılan ve unutulmasına fırsat verilmeyen bir hikayedir bu belki bu yüzden bu kadar net hatırlıyorum o filin çaresizliğini. Alışmak beynimizi kullanmamızı engelliyor diyor uzmanlar, rutin her zaman iyi değildir, bazen eve giderken bile yolunuzu farklılaştırın diyorlar, bilimsel bir gerekçeyle Alzheimer hastalığına yakalanmamak için bulmaca çözün onun da çok etkili olduğu söyleniyor. Ama biz nasıl reddediyoruz, nasıl uğraşmıyoruz ve nasıl kabulleniyoruz hala belki yetiştiğimiz ortamdan, çevreden o kültürden etkilenip başımızı dikleştiremiyoruz. Oyunu oyunda kalarak oynayabiliriz öyle dışarıdan bakıp da yorum yaparak değil… Oyunda kalın…

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirerek, arkadaş edinmesi için açılmıştır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır. LakLakChat.COM Bedava Sohbet Sitesi, Chat Odaları