Ortam Sohbet 3

admin     30-07-20     chat, Genel, Sohbet Odaları     Ortam Sohbet 3     62 Defa Okundu

 

ORTAM SOHBET

ortam sohbet

Ortam denildiğinde akla iyisi de gelir kötüsü de iyilerini düşünelim… J hayatımızda her şey ortam aslında, ortam iyiyse iyiyiz, ortam kötüyse kötüyüz, arkadaş ortamı mesela nasılsa sende öyle görünürsün dışarıdan, aile ortamı nasılsa sen de anılırsın. Onun oğlu, bunun kızı diye tanımlarlar sizi de. İyi aile çocuğu niye denir ki işte tam da bu yüzden… ama bizim bahsettiğimiz bence sanal ortam, erkek ortamı ya da kadın ortamı olmalı. Ortamımız artık sanal, hayatımız artık sanal, artık herkes mobil ve herkes her yerde… o yüzden işte ortamımızı kendimiz düzenlemeliyiz.

Üslubumuz daha çok belirler bizim ortamımızı. Aynı sözü söylerken bile bu duygular çok farklı yansıtılabilir. Özellikle kadınlar erkekler olarak düşünürsek, yaşadığımız duyguları konuşmamıza, konuşma üslubumuza da yansıtıyoruz. Kadınların genel bir yüklenme hali var zaten hele bir de ağır basan duygusu öfkeyse o kadından çok çabuk uzaklaşırsınız. Ama aynı konuyu daha esprili bir duyguyla aktaran kadın çok daha merak uyandıran ve seçilebilir bir sohbet ortamı yaratır. Konuşacak konu bulmak ya da ortamda sohbet konusu açabilmek gerçekten önemlidir.

ORTAM CHAT ODALARI

Ortam sohbet

Ama özgüven sahibi insanların yapabildiği bir durumdur. ortam Sohbet konusunu açabilmek için ortak noktaları bulabilmek gerekir, ortamdaki o sohbeti açtıktan sonra o muhabbetin ilerlemesi karşılıklı anlayışa bağlıdır. Sohbetin daha da ilerlemesi 5N 1K formülüyle ilerletilir. Ne, Nerede, Ne zaman, Nasıl ve Kim gibi soruları kapsar ve sohbetin ilerlemesini sağlar. Ortamda sohbet açmaya çalışan insanlardan bazıları da herkesin konuştuğu konuları beğenmeyen daha elit takılan insanlardır. Ortamındaki insanlar neyi konuşuyorsa sen de onu konuşmak zorundasın aslında. Konuşmazsan sen yalnız kalırsın ve daha burnu havada görünürsün etraftan kimse de bunun başına gelmesini istemez tabi ki…

Tamam konuyu açtın ve monolog halinde anlatırsan eğer tek taraflı anlattığın her şey insanları o ortamdan o konuşmadan uzaklaştırır. Aslında o sohbetin güzelliği pinpon oynamak gibidir. Sırayla konuşmak ya da herkesin fikrini söyleyebildiği sohbet asıl istenen sohbettir ve kalitenin artmasını sağlar. Her şeye muhalefet insanlarda ortamı sıkar, gerer, ben daha iyisini bilirim diyen insanlarda yalnız kalmaya mahkumdur.

İnsanlara en iyi hissettiren olay dinlenilmek ve önem verilmek değil midir? Grubun yıldızı olmak için çabalamadan, ya da asosyal gibi grubun içerisinde sessiz sakin konuşmadan duran kişilerden de olmadan o ortamı o sohbetin enerjisini gerçekten yükseltmek gerekir. Enerji tuttuğunda, sohbet konusu açıldığında, 5N1K kuralı uygulandığında, karşılıklı konuşma yoluna gidildiğinde ve mizahı da işin içerisine aldığında o ortamda o sohbetin tadını hiçbir şey veremez… Sohbetiniz güzel olsun…

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirerek, arkadaş edinmesi için açılmıştır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır. LakLakChat.COM Bedava Sohbet Sitesi, Chat Odaları