Korona Günlüğüm

admin     29-06-20     chat, Genel, mobilsohbet, sohbet     Korona Günlüğüm     169 Defa Okundu

Son günlerde demek isterdim ama maalesef son aylarda ülkemiz de dahil tüm dünyayı ele almış bir KORONA VİRÜS ile karşı karşıyayız. Bugüne kadar yüzlerce binlerce hatta milyonlarca virüs ile yaşadığımız dünya üzerinde SÖZDE yeni olduğu iddia edilen korona virüsüyle bir dünya yok oluyor diyebiliriz.. Bir ÜLKE demiyorum bir DÜNYA diyorum. Zira bu virüs sadece fakirleri ve müslümanları öldürseydi medyada bu kadar konuşulmayacaktı ki bunu yakın tarihlerde ölen çocuklarımızdan anlayabiliyor ve görebiliyoruz.
Şu da bir gerçek ki bu virüs zengin fakir ayırmadığı gibi genç yaşlı da ayırmıyor. Birçok hastanede birçok vaka tedavi altında ve maalesef ki kayıplarımız da mevcut. Kayıplarımızın sayısının artacağı gibi vakalarımızın sayılarının artacağı da aşikar. Lakin artan vaka sayısını en aza indirgemek yine bizim elimizde. Bu süreci bir ev hapsi olarak düşünmek doğru değil. Bu süreç bir dinleniş, bu süreç bir durağanlaşma, bu süreç unuttuğumuz değerleri hatırlama süreci.. Hırslarımızdan arınma süreci de diyebiliriz. Hatta hiç ölmeyecekmiş gibi yaşadığımız dünyada ölümün her an kapıda olduğunu hatırlama süreci..
Birçoğumuz kendisinin ölümünden değil sevdiklerinin elinden kayıp gitmesinden korkuyor. Hatta bu kaybın kendisinden kaynaklı olması endişesinden kendini alamıyor.. İşte bu yüzden mecbur kalmadıkça evlerimizden çıkmamamız gerekiyor. Çalışıp dışarı çıkmak zorunda kaldığımız doğru evet .. eve girdiğimiz andan itibaren bu dikkat ve tedbir artık bize kalıyor..
Tedbiri elden bırakmadığımız müddetçe ve büyüklerimizi bu konularla ilgili bilgilendirdikçe süreç çok daha kolay geçecektir.. Bugüne kadar onların fedakarlıkları ve öğütlerini dinledik artık sıra bizde. Sabırla bu süreci onlarla birlikte aşacağız..

Yazan : Berru

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (17 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirerek, arkadaş edinmesi için açılmıştır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır. LakLakChat.COM Bedava Sohbet Sitesi, Chat Odaları