Kalpten kalbe Sohbet 1

admin     13-08-20     Genel, Sohbet Odaları     Kalpten kalbe Sohbet 1     46 Defa Okundu

Kalpten Kalbe Sohbet

Kalpten kalbe Sohbet ile bugun konumuz yargılamak ve İçimizden ne geliyorsa kağıda dökmek olsun.. Sohbetimize başlamadan önce, Kendinizi sorgulamanız ne kadar Vicdana sahibim, ne kadar Art niyetsizim. Haksızlığa susan dilsiz şeytandır der ayeti kerimede.. Nerde bir haksızlık görürseniz susmayın susmayın ortak olmayın..

sevgili dostlar başınıza ne gelir ise gelsin, karamsarlığa kapılmayın, bütün kapılar kapansa dahi şükredin çünkü istedigimizi elde edince şükretmek kolaydir.

kalpten kalbe yol var denir dimi dilden kalbede yol var, ölümden başka bütün vazgeçişlerin yalan olduğunu bilmek gerekir, ailemizin ve allah’ın in verdigi nimetlerin

kıymetini bilenlerden olalım. Kimsenin vede hiçbir şeyin vazgeçilmez olmadığını bilelim.

Konuşmamız gereken şeyler var, susmamiz gereken yerler var, yeri gelmesine rağmen ağızdan çıkmayı reddeden kelimeler var. edilen yeminLer var, tutulmayan sözler var.

hayatımızın içine edenler var, varda var.

Dilin kemiği yoktur.

Kalpten Kalbe Sohbet

Kalpten Kalbe Sohbet Odaları

Yaşamı monitörlerinde arayanlar, hangi tuş daha etkili olabilirki sıcacık bir gülüşten veyahut hangi program verebilir bir ağacın goıLgesinde uyumanin keyfini yapabilir misiniz hayatı, geri dönüşüm kutusunda saklanabilir mi?  kaybolan zaman, doğayı bilgisayarlarında döşeyenler, toprak kokusu varmıdır dosyaların arasinda.

Ekran başında olsun bir türlü elimizden düşmek bilmeyen akıllı telefonlar sayesinde olsun, bilgi toplumu olduk fakat duygu toplumu olabilmemiz için icin megabaytlarimiz yetmiyor dimi.

İnsan olmak ayrıcalıktır fakat insanoglu ne ise onu olmasini beceremiyor, hal böle oluncada görev ile sorumluluk karıştırılıyor. Gösteriş yapmak, büyüklük taşlamak,

hava atmak bugün en moda olmuş bir durum sanalda. Kişinin oldugundan başka görünme isteği, yalana başvurması ve farklı bir görüntü sergileme tutkusu,

üstünlük çabası bütün bunlarin hepsi boşa, er yada geç maske düşüyor ve gerçek yüz ortaya çıkıyor.

Kendini bilene, en büyük güçlülük kişinin gerçek kimliğine razi olmasi ile olur.

velhasılı sevgili dostlar, siz siz olun kimseyi sorgulayan, yargılayan olmayin. insanlari kendi vicdanları ile başbaşa bırakın, O (allah) en güzel sorgulayan

ve yargılayandir. Kendi nefsimizi islah etmek ile baslayalim çünkü nefsini islah etmiş kişi baskalarina faydali olur. sözlerimin yoktur alıntısı, hepsi Gönlümün kırıntısı, bazılarına az bedel ödedim bazılarına ise gitti ömrümün manasi, tatlı dil ve acı dil arasindaki fark, cennet ile cehennem arasindaki fark gibidir.

Tercih sizin.

 

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirerek, arkadaş edinmesi için açılmıştır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır. LakLakChat.COM Bedava Sohbet Sitesi, Chat Odaları