Kadınca Sohbet

admin     16-07-20     Genel     Kadınca Sohbet     106 Defa Okundu

Bir tutam muhabbet Bir tutam sevgi yıkar tüm cehaleti..

Kadın + Anne = Eş = Hayat Demektir.

Kadınlarımız…

Onca yük taşır bizim varlık sebeblerimiz, Anne olur Eş olur Yoldaş olur Emekçi olur.. Kadın olmadan bizlerin hiç bir anlamı yoktur. Ama şu gerçeğide hep unutuyoruz hangi sebebten hani nedenden yapıyoruz bilmiyorum tek bildiğim aciz ve korkakca kendi egomuzu kadınlarımız üzerinde deniyoruz ya öldürüyoruz yada baskılarla canını yakarak güç gövdesi yapıyoruz. Gün geçmesinki hergün bir töre cinayeti kadın cinayeti okuyor yada izliyoruz. Adamsın mı dendi ? Eline sağlık mı dendi ?. Neyin gayesi bu, Bilmezmisin ey insancık peygamberimiz (s.a.v) bile derki ; Kadınlarına Şiddet edenin ilk şikayetcisi benim.. Allah ( c.c ) “Kadınlarınızı Size Emanet bıraktım, Eşlerinize Emanet gözü ile bakın kırmayın incitmeyin, gün gelir sizi onlarsız bırakır emanetimi alırım”.. Buyurmuşlardır.  Peki Senin bu bitmek bilmeyen hırsın öfken nereye kadar..

Şiddetin Her TürlüsüneHayır

Canlı olan her şeye bir öfkemiz var neden !!! Neyin kızgınlığı bu… AYRILMAK İSTEDİ VURDUM.. bumu sebeb?  AŞKIMA KARŞILIK VERMEDİ VURDUM.. bumu sebeb? Çocuk demiyorsun kadın demiyorsun bunun vebali büyüktür demiyorsun bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürür sözünü hatırlamıyorsun ama bahanen çok öylemi ?.. Bil ki acizsin bil ki Korkaksın !! Nedenmi Öyle olmasa Kadını seversin,korursun,omuz olursun,sayarsın,saygı duyarsın, ama bu yürek yok açık söylüyorum.. Yemek yapar ütünü yapar çocuğunu doğurur hertürlü hizmetini yapar ama NANKÖRSÜN kıymet bilsen bi yanın eksilmezki güler yüzlü olsan eksilmezsin, Dövdün afferim sana adamsın dendi mi sanıyorsun ? Öldürdün işte şu x kişi karısını vurdu altın madalyamı dendi sanıyorsun. Ben söyleyim söyleyimde hem nefesime yazık hemde kelimelerime… Önce vicdanınla hesaplaş saten kıydığın kırdığın incittiğin herşey için ayrı ayrı bir hesap ödeyeceksin..  Ne olursan ol nasıl gelirsen gel ama kul hakkı ile gelme demiş Rabbimiz.. dövüyorsun sövüyorsun kırıyorsun canına kast ediyorsun, sonra utanmadan arlanlanmadan yemek aş iş bekliyorsun!. Sorsan Kadınlar çiçektir dersiniz değilmi?  Ama evde dışarda toplum içerisinde Kadını yok sayarsınız…  Gerçekci olun gerçekci.. Eksilmezsin bir iyiki varsın dersen, eksilmezsin emek veriyorsun karnımı doyuruyorsun dersen.. Kendine gel ey insanoğlu kendine..

En içten DİLEKLERİMLE inşallah artık son bulsun Şiddettin hertürlüsü..

AreS

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (10 Yorum)

  BaL_KüPü

  Inşallah son bulur kadina siddet.Kadina kalkan eller kirilsin.Emegine saglik AreS

  Kadınlar insandır, bizler İnsanoğlu

  Bu Konuda Okadar Cok Söylenecek söz varki Ama Bazen de Kelimeler Kifayesiz Kaliyor. Emeginize Saglik

  Kadına şiddet maalesef kendini aciz ve aşağılık gören insanlar yüzünden hep oluyor olacaktırda. Çünkü gücün sadece o olduğunu sanan yoksun beyinlerinde başka bir düşünce yok. Allah kahretsin kadına şiddet uygulayan erkek görünümlü zavallıları.

  AreS emegine SagLık 🙂

  Emeginize yureginize sagliky

  Çok güzel bir konuya değinmişsiniz. Günümüzde kadının gördüğü muammeleri gördükçe içimizin karardığı bu dönemlerde birde böyle güzel düşünceli insanları görmek bir nebze olsun içimize umut veriyor. Kadın olmak zordur lakin kadın ölmek kolay oldu şimdilerde. Umarım beyinlerimiz değişir ve bu şekilde düşünen insan sayısı çoğalır.

  Emeğine, kalemine sağlık AreS

  Ve bir ses yükseldi veda hutbesinden ” Kadınlar size Allah ın emanetidir”…

  Emanete sahip çıkan mutlu olur.

  Emeğine sağlık AreS

  Emeğine sağlık… kadın olmak gerçekten zor anlatılanlar ya da anlatılamayanlarla gerçekten güzel bir yazı olmuş…

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirerek, arkadaş edinmesi için açılmıştır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır. LakLakChat.COM Bedava Sohbet Sitesi, Chat Odaları