Kadın Olmak

admin     22-07-20     Genel     Kadın Olmak     94 Defa Okundu

Sahi neydi kadın olmak? Kadın anne, eş, evlat değil miydi? Bize bu dünyayı bahşeden değilmiydi kadın. Cennet annelerin ayakları altına serilmemiş miydi? Ne çabuk unuttuk bunları? Ne zaman insanlığımızdan vazgeçtik de ayaklarının altına cennet serilmiş kadınlarımızı katleder olduk?

Hergün bir çiçek koparılıyor dalından, daha doyamadan gençliğine, sevdiklerine. Hergün yavaş yavaş ölüyoruz sadece izlenerek. Boğazımız kesiliyor binlerce insan içinde, meraklı gözler arasında. Kimse müdahale etmiyor hoş edilince de Kadir Şeker oluyoruz üniversitesi hayalleri kurarken parmaklıklar arasına mahkum edilen.

Zarar görüyoruz sevdiklerimizden, çocuklarımızın babasından eş dediklerimizden kimi zaman ise baba bildiğimizden. Sahi neydi kadın olmak? Mahkum ediliyoruz bazen istemediğimiz bir hayatı yaşamaya, reddetmenin sonu ölüm. Ölüyoruz günden güne ve tükeniyoruz birer birer…

Sahi neydi kadın olmak. Her türlü şiddete boyun eğmek miydi? Sessiz kalıp yapılan her zulume kendimizi teslim etmek miydi? Ne zaman bizler için tam bir adalet gelecek? Ne zaman artık rahat bir nefes alacağız. Ya da ne zaman öleceğiz de katilimiz elini kolunu sallayarak gezecek başka kurbanların peşinde?

Ben Münevver’im, sevdiği, hayatını birleştirmek istediği adam tarafından öldürülüp çöp konteynerından her bir parçamın bulunduğu, ben Emine`yim kızımın gözleri önünde  ve yine kızımın babası tarafından boğası kesilerek öldürülen, ben Özgecan’ım bindiğim minibüs şoförünün tacizine karşı durduğum için vahşice öldürülen, ben Ceren’im hapisten izinli olarak çıkıp canı istediği için öldürülen. Ve bugün ben Pınar’ım sevdiğim adam tarafından önce dövülüp sonra boğularak öldürülülen…. Sesimizi ne zaman duyacaksınız, ne zaman sahip çıkacaksınız bizlere? Ne zaman giydiklerimizle değil insanlığımızla yargılanacağız ya da ne zaman tükeneceğiz artık?

Cinayete kurban gitmiş kadınlarımızın anısına…

Rima

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (7 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirerek, arkadaş edinmesi için açılmıştır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır. LakLakChat.COM Bedava Sohbet Sitesi, Chat Odaları