Dünya Sohbet Odaları 7

admin     09-08-20     bedava sohbet, chat, Genel, mobilsohbet, sohbet, Sohbet Odaları     Dünya Sohbet Odaları 7     41 Defa Okundu

Dünya Sohbet

Dünya Sohbet odaları 

Dünya sohbet odaları hem yurtiçi yurtdışı chat sohbet odalarında yabancılık çekmeden iletişime geçmenize ve yeni yeni dostluklar kurmanızı sağlamaktadır.

Sohbet olarak her kesimden her ilden her ilçeden nerede olursanız olun siz sohbet severler için varolduğumuzu biliniz. Laklakchat sohbet platformu olarak içimizden geçen ne varsa yaşamak isteyipte yaşayamadığımız içimizi dökemediğimiz herşey için bir tık kadar uzak olduğumuzu bilin.

sevgili dostlar, ana rahmine düştüğümüz andan itibaren sınavımız basliyor taaki azrail gelip hosgeldin diyene kadar, pekala biz hoşbulduk diyebilecekmiyiz ? bizlerin, senin, benim, onun, bunun, şunun kısaca herkeslerin ölümü kendi kiyametidir.

dünya sohbet odalarında kaliteli sohbetler ve seviyeli sohbet adına laklakchat siz üyeleri beklemektedir.

ölüm denen bu fani dünyadaki son, hiç kimseleri es geçmiyor, geçmez vede geçmeyecektir. Yaş, cinsiyet, mevki, makam hiç ama hiç fark etmiyor. Hiç ummadık bir zamanda, kapımızı her an çalabiliyor, ister hazırlıklı olalım, ister  olmayalım, herşey vademiz ile sınırlı.

Dünya hayatina o kadar dalmışızki, ölümü hiç bir zaman aklımıza getirmiyoruz. Ne ilginç dimi illaki etrafimizda tanidik, bildik veyahut ailemizden sevdiklerimizden birinin başına geldiginde silkeleniyoruz peki ya sonra ?

Sonra mi ?

Bir gün, iki gün, üç gün hade diyelim bir hafta sürecek bu durum sonrasi ise gene ayni dünyaya dalıp ölümü unutup koşuşturmaca, hayatin akışına kaldığımız yerden devam edicez. bizler beşeriz nefis terbiyesi etmedikce bu dünyanın aldatıcı en önemlisi de allahin bizleri her bir seyler ile sınadıgını imtihan ettiğini her daim unutuyoruz. Şu an burada bu makaleyi yazmam dahi imtihanlar içinde yer alıyor.

Rabbim. evlat oldum, baba acısı ile kardeş oldum abla acısı ile imtihan etti Rabbim. Rahman ve Rahim oLan allah, hem imtihan eder hemide imtihanda yardim eder. Sonsuz şükürler olsun her anımıza her halimize. kulluk sınavı her yerede var zaman, mevki, mekan hic fark etmiyor. velhasılı sevgili dostlar, kıyamet öncesi kıyamet var, o da insanin kendi ölümü. allah cümlemizi ölümün kötü hallerinden ve hayatin içine devekuşu gibi başımızı sokup o büyük günü unutmaktan ve kabir azabından muhafaza etsin. sevdiklerinizin değerini kaybettikten sonra değil şu an bilin, toprak aldığında geri vermiyor

çünkü ölümün saati yok.

kulluk sınavından allahin razı olduğu kulları arasinda mezun olmamiz gerekir.

Mutlu Sohbet

İnsan mutlu olmaya gerçekten karar verdiginde, birçok şey onu mutlu edecektir.

mutlu olmak basit onu zorlaştıran bizleriz. mutluluk hayata bakış açımız ile ilgilidir, hayata ve olaylara pozitif baktıkça mutluluğumuz çoğalır, mutluluk bir bakış açısıdır ve sadece bir niyet kadar uzağımızdadır.

mutluluğumuz genellikle maddesel elde edişlere ve sahip olmaya bağlamış durumdayiz oysa sıcak bir ekmek kokusu, ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte yapilan güzel bir kahvalti, belki küçük bir çocuğun gözlerinizin içine kocaman gözleriyle bakarak gülümsemesi bile mutluluğunuza vesile olacaktir. İnsan büyüdükçe ağırlaşır, ağırlaştıkça çocukluğundan uzaklaşır kendine yabancılaşır. Büyüdükçe mutluluğuna büyük olaylarda aramaya ve bulmaya sartlandırırız kendimizi, küçüklüğümüzdeki ufak olaylardan mutlu olma duygusunu unuturuz. Hayata çocuk gözü ile bakmalıyız çünkü çocuklar ön yargısız, sevgi ile, neşe ile, hayata insanlara karsı açik bir kalp ile, yaşamdan keyif almaya ve oynamaya her an hazirlar.Çocukken mutlu olmak için ne kadar çok sebep bulunur oysa insan büyüdükçe hayallerinden uzaklaşır ve hırsa düşer insan çünkü büyüklerin dünyasında maddesel etiketler ve dayatmalar vardır. cocuklar özgür duygulara sahiptirler ve bu özgürlük sevgisinden gelir, düşünmeden karşılıksız sevebilirler. Kin tutmayi bilmezler negatif onca duygudan habersizdirler. Kavga ederler azar işitirler ama iki dakika sonra gelir sarılırlar yada oyunlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Oysa büyükler öyle midir, yillarca sürer küskükker, mesafeler girer araya, agir laflar yara açar uzayip gider. Çocuklar biz yetişkinlerin aksine, hayata hep sorular sorarak bakıyorlar, biz öğrenmişliklerimiz ile yetinirken onlar ise surekli bir sorgulama içinde yaşıyorlar. velhasılı sevgili dostlar, Yaşınız büyüsede çocuk bakan gözleriniz hiç büyümesin.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirerek, arkadaş edinmesi için açılmıştır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır. LakLakChat.COM Bedava Sohbet Sitesi, Chat Odaları