Corona virüs 2

admin     12-08-20     Genel, bedava sohbet, chat, mobilsohbet, sohbet, Sohbet Odaları     Corona virüs 2     54 Defa Okundu

Corona virüs 2. DALGA

Corona virüs eski dile göre veba hastalığı olarak söylenmekte eski zamanlarda insanlara bulaşan ve bu illet ile milyonlarca insan can vermiştir. Corona virüs 2020 senesine öyle bir girdiki tüm dünyayı etkisi altına almış, coğu insan bu yüzden hayatını kaybetmiştir. Uygulanan yasaklar malesef bizler insanoğlu tarafından uygulanmıyor ve uymuyoruz. Corona virüsünün tıpkı grip gibi insanlara temas ve solum yolu ile bulaşmaktadır. Covid 19 diye yeni nesil tıp adı ile hastaneler de doktor hemşireler yani kısaca tüm sağlık personeli seferber durumda.

Sağlık bakanlığı, Hergün açıklama yaparak toplumu haberdar etmekle beraber , konulan yasaklara ve kurallara uymaları konusunda uyarmaktadır. Lakin biz insanlar rahatı sevdiğimiz için ne maske kuralına nede mesafe kuralına uymuyoruz. Bana bişey olmaz diyerek kendimizi kandırıyoruz. 7den 70e bulaşan bu hastalık hayatımızı gerçekten olumsuz yönde etkilemektedir.

Corona Virüs

Kurallara uymalım coronadan kurtulalım

Corona virüs ( covid 19 ) bulaşıcı olduğu için, Temaslarda bulunmamamız gerektiğini tekrar dile getirelim. Toplu ulaşım araçlarında işe giderken yada ihtiyacımızı gidermek için binsekte yinede yanımızda dezenfektan bulunduralım. Dokunduğumuz her yer malesefki virüs taşımakta. Virüsün bir yerde yaşama süresi sadece 8 saat. Asansörden el ile temas edilecek her yerden kaçınmalıyız.

Bu zamanlarda çoğumuz  kimisi pc oyun ile kimisi Sohbet odalarında vakit geçirmeye çalışıyor. Sohbet ve chat odalarında kafamızı dağıtmak ve bir nevi kendimizi avutma zamanları diyebiliriz.

Elbetteki Dışarıya çıktığımız zamanlar maskemizi mesafe kurallarını eve geldiğimizde kendimizi dezenfekte edip o günki kıyafetlerimizi yıkayarak ev içerisindeki ailemizide korumuş oluruz.

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirerek, arkadaş edinmesi için açılmıştır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır. LakLakChat.COM Bedava Sohbet Sitesi, Chat Odaları