Akıllı Sohbet 3

admin     10-08-20     bedava sohbet, chat, Genel, mobilsohbet, sohbet, Sohbet Odaları     Akıllı Sohbet 3     52 Defa Okundu

Akıllı Sohbet

akıllı sohbet ile siz okurlara güzel bir anı paylaşmak ve sohbet etme imkanı sağlanması,kaliteli sohbetlerle bir arada olmak sanal sohbet odalarının en güzel yanıdır.Siz kullanıcıların güvenli sohbet etmeleri adına açılan sohbet sitesi laklakchat.com hem Radyo hem Sohbet odalarında sıkılmadan dostluklar kuralabilirsiz. Akıllı sohbet siz üyelere kaçırılmaz bir fırsat.. Ve sohbetimize başlayalım haydi bakalım buyrun sohbete güzel bir istanbul sabahı ve ben sizler için keyifle okumanız için duygularımı bu satıra yazıyorum. sizlerde bizlere ulaşarak duygu ve düşüncelerinizi aktarabilirsiniz.

Merhabalar sevgili arkadaşlar çay lar hazırmı zira ben bitki çayımı yaptım aldım kalemi elime her zamanki gibi mor kaplı ajandam=)

O halde başlayalım aslında çok şey yazmak isteyip yazamadığımız,çok şey söyleyip asla dile getiremedik lerimiz den bahsedelim. Sizinde benim gibi “zihnimi susturamıyorum” dediğiniz anlar oldu mu?

Kafamın içinde dönüp duran, susturmaya çalıştıkça daha da kuvvetlenen, bazen öyle ki hayatımı ve davranışlarımı ciddi manada etkiyen ve şekillendiren bir yığın konuşma…

Sanki aklım zaman zaman bana düşman mı? Neden git gel leri yaşatır ki zira hangimiz kalmadık fütursuzca konuşan gönül ve aklın arasında!

Bugün okudukça kendinizi bulduğunuzu farkedince nolur bana yazın olur mu.. Çünkü hepimizin hayatı böyle.. Sakın kimse pempe yalanlar savurmasın. ” aa asla ben çok düşünür öyle konuşurum” ya da ” yok bu anlatılan lar ben değilim” sakin lütfen çünkü bu ” sen” sin…

Sen ve ben… Evet bazen ağzımızdan bir söz çıkıyor ve bunu ben mi söyledim diye sorgulamıyor değiliz dimi? O zaman düşünmeden konuşmak diyoruz biz buna eee nerde kaldı akıl?

Bak yine aklın sana oyun oynadı dilinden savurdu seni küçük utangaç bir çocuk haline getirip boynunu büktü.. Sonrası bir özür belki rahatlattığı tek şey kendi vicdanın. 🙂

Evet devam edelim nerde kaldık.  “zihnimi susturamıyorum” bazılarımız bu şikayetle çeşitli kaçış yolları buluyor,kimimiz uykunun kucağını atıyoruz kendimizi ( ki bende asla çözüm yolu olmadı).. Kimimiz eğlence mekanlarında geçici olarak kafasını susturmaya çalışıyor kimimizde tüm gerçeklere gözünü kapayıp hisselerini iptal ederek robotlaşmış şekilde yaşamaya devam ederek zihnindeki eziyetten kurtulmaya çalışır.

Evet bunların hepsi bir yöntem peki ya siz hangisini, tercih ediyorsunuz yorumlarda bekliyorum.

Hepsinin bir yöntem olduğu belli ama bunun çözüm yolu olmadığı aşikar.. Oysaki kafamızı kalıcı şekilde susturmanın imkanı var. Şöyle ki önce bu konuşmaların kaynağını öğrenmek zorundayız “zihnindeki ne?” sorunun temeline inmek gibi. Nasıl oluştuğunu nasıl ortaya çıktığını ya da nedir tetikleyen? Gibi gibi soruları kendimize sorarak yazarak kendi kendimizin en iyi dostu ya da doktoru olup zihnimize yardımcı olmalıyız.

Hani medya da ya da okuduğumuz kitaplarda psikologların ya da yaşam koçlarının bizlere bilinç altı mesajlarında yolladığı bir mesaj vardı “Düşünceni değiştir,hayatın değişsin”… Hatırladınız dimi 🙂

Yıllarca süregelen sloganlar vs hep aynı.. Hadi gelin hep beraber bir adım atalım ve zihnimizi susturmayan şu düşünceler den kurtulalım benimle misiniz?

Kural bir akşam erken yat ve erken uyan

Kural iki sabah hafif bir bitki çayı bir süre sonra güzel sağlıklı bir kahvaltı ve elinize bir kağıt kalem alın ve zihninizi susturmayan hayatınıza neden olan fonksiyonlarınızı değiştiren o düşünceleri yazın..

Söz uçar yazı kalır nolur yazın. Adeta içini dökün o kağıda ve sonra çayınızı yudumlarken arkanıza yaslanın ve o beyaz kağıda döktüklerinizi  okuyun belki okudukça ağlıcaksınız ki kendimden biliyorum bazen taşıdığım beyin ve gönül yükü dağlar kadar öyle sığmıyor bir kaç beyaz kağıda taşıyor..

Evet okuyun. Yazın yazın bir daha okuyun ağlayın ama rahatlayın. Ve bu size çok iyi gelicek. Kural üç size sorunları ile gelen insanlardan bir süre de olsa uzak durun zira şu cümleyi sarfedin “ruhsal diyetteyim” bedenimiz daha güzel görünsün diye yaptığımız sayısız sağlıklı sağlıksız diyetlerin vermiş olduğu görüntü kadar keşke zihnimize önem versek, zira mutluluk önce zihinde başlar dimi 🙂

Bu üç kuralı yapmaya gayret edelim. Ve son kuralımız dördüncü ye geldik 🙂 dilinize ve kalbinize iyi gelen insanları hayatınızda tutun zira onlar sizin bu yolda ışıklarınız olucaktır.

Hadi sağlıcakla kalın yorumlarda buluşmak temennisiyle tertemiz zihinlerle bekliyorum sizleri 🙂

Sevgilerimle

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitesi insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirerek, arkadaş edinmesi için açılmıştır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır. LakLakChat.COM Bedava Sohbet Sitesi, Chat Odaları